top of page

Je project is klaar. Maar is het ook goed gefotografeerd?

Foto van schrijver: Edward Van Hees
Edward Van Hees
2 dagen geleden
3 minuten om te lezen

Maandenlang is eraan gewerkt. Het ontwerp is bedacht, materialen zijn uitgezocht, kleuren afgestemd en uiteindelijk staat alles precies zoals het bedoeld is.

De oplevering is geweest. Het project is klaar.


En dan komt vaak de gedachte: We moeten er nog even wat foto’s van laten maken.” Eigenlijk is dat best bijzonder.


Want voor veel architecten, interieurontwerpers en projectinrichters zijn foto’s uiteindelijk het belangrijkste bewijs van wat ze hebben gemaakt. Niet alleen voor de website, maar ook voor social media, presentaties, publicaties, offertes en toekomstige opdrachtgevers.


Een goed project verdient daarom meer dan alleen een paar foto’s. Fotografie is geen afsluiting van een project

Als fotograaf kijk ik anders naar een ruimte.

Ik kijk niet alleen of iets mooi is. Ik kijk naar lijnen, licht, verhoudingen, materialen en de manier waarop verschillende ruimtes met elkaar verbonden zijn.

  • Waar komt het licht vandaan?

  • Welke positie laat het ontwerp het beste tot zijn recht komen?

  • Wat moet ik juist níét laten zien?

  • En misschien wel het belangrijkste: wat wil de ontwerper met deze ruimte vertellen?


Dat zijn vragen die je niet oplost door simpelweg een camera op een statief te zetten.


Het moment waarop je fotografeert maakt verschil

Een project kan vandaag perfect zijn om te fotograferen en over drie weken ineens een stuk lastiger. Een showroom wordt opnieuw ingericht. Een kantoor wordt in gebruik genomen. Styling verdwijnt. Meubels worden verplaatst. Planten gaan weg of komen juist ergens anders te staan.


Daarom begint goede projectfotografie eigenlijk al vóór de shoot.

Even bespreken wat het belangrijkste is. Wat moet absoluut worden vastgelegd?

Welke ruimtes zijn interessant? Zijn er details die extra aandacht verdienen?

Zo wordt fotografie onderdeel van het project, in plaats van iets wat er achteraf nog even bij komt.


Niet alles hoeft op de foto

Een veelgemaakte gedachte is: hoe meer foto’s, hoe beter.

Daar ben ik het niet altijd mee eens.

Een sterke beeldserie heeft juist een bepaalde opbouw.

Een overzichtsfoto om de ruimte te begrijpen.

Een beeld dat de relatie tussen verschillende elementen laat zien.

Een detail waarin materiaal of vakmanschap zichtbaar wordt.

En soms juist een rustige foto waarin bijna niets gebeurt.

Samen vertellen die beelden het verhaal van het project.


Het gaat dus niet om zoveel mogelijk foto’s. Het gaat om de juiste foto’s. En dan begint het tweede leven van het project

Een goede fotoshoot is wat mij betreft niet alleen bedoeld om een project één keer op je website te zetten. De beelden kunnen daarna nog maanden of jaren worden gebruikt.


  • Voor een portfolio.

  • Voor LinkedIn.

  • Voor Instagram.

  • Voor een presentatie aan een nieuwe opdrachtgever.

  • Voor een aanbesteding.

  • Voor een brochure.



Moderne kantoorhal met houten vergadercellen, glazen wanden en lege, rustige ruimte.

Of simpelweg om een volgend project mee binnen te halen.

Daarom vind ik het interessant om niet alleen naar één fotoshoot te kijken, maar naar het grotere geheel.


Welke beelden heb je nodig om jouw werk ook in de toekomst goed te kunnen laten zien? Een goed project verdient een goed verhaal

Als architect, interieurontwerper of projectinrichter steek je ontzettend veel tijd in een ontwerp. De fotografie is uiteindelijk het moment waarop iemand die ruimte voor het eerst door jouw ogen gaat bekijken.


Dan wil je niet alleen laten zien hoe het eruitziet.

Je wilt laten zien waarom het ontwerp werkt.

En precies daar begint voor mij projectfotografie.


Niet bij de camera.

Maar bij het kijken.

 
 
 

Opmerkingen

Beoordeeld met 0 uit 5 sterren.
Nog geen beoordelingen

Voeg een beoordeling toe
bottom of page